Ми розглянемо основні аспекти застосування смайлов і акронімов, а також дамо тлумачення деяким незрозумілим (на перший погляд) значкам. Почнемо, мабуть, з термінології.
Смайл, або смайлік (smiley, emoticon) -- назва текстового або графічного символу, що додає повідомленню емоційний відтінок. Західні (горизонтальні) смайли мають наступну особливість: для зручного перегляду і збагнення їх суті потрібно нахилити голову на 90°, тоді ось такий :-) значок прийме вид людської особи.
Японські (вертикальні) смайли не потребують напруги шийних м'язів (у цьому плані вони краще для здоров'я): у такій картинці q(^_^) p можна відразу побачити вуха, зображені символами q і p, особа, обмежена дужками, очі і рот.
Смайли західної школи набирають латиницею: до очей : ; 8 % додають (за бажанням) ніс: - ^ n u 0 про = і потім як останній штрих -- рот: ) ( ] [ } { 0. Давайте подивимося на декілька найпопулярніших смайлов.
:-) :^) -- мовчазна усмішка. При вживанні в кінці тексту служить знаком того, що все вищесказане не слід сприймати серйозно.
=) %) :o) -- цікаві різновиди смайлов, що сміються, які набули особливого поширення останнім часом (видно, старі вже приїлися).
:-( :n( -- сумні або такі, що насупилися фізіономії.
;-) ;v) -- що підморгує, підбадьорюючий смайл.
:D :-D =D :^D -- так виглядає гучний сміх або регіт.
=/ :-/ : / -- незадоволеність або скептичне відношення до справи.
:-р =p :-b =b -- смайл, що показує язик, приємно розбавляє монотонність листування в ICQ.
:-* =^* :-х -- "Цем-цем!", або пристрасний поцілунок -- ще приємніше розбавляють текстовий діалог.
8-] :-] =] -- виражає зацікавленість в предметі розмови або просто доброзичливе відношення до співбесідника.
>:-( >:-[ -- злість, що виявляється в зрушених "бровах".
:-| -- байдужість, не усмішка і не смуток.
8-) -- витріщені очі передають ті ж відчуття, що і простонародне "уау!".
:-o =O -- крайній ступінь здивування або жах, іншими словами: "Я просто в Шоке!".
:'-( :'( :,-( -- смуток, туга -- на такій смайл не заважає відправити утішливе повідомлення.
:,-) :"-) :'-) -- людина просто ридає від сміху.
:*-) %*} -- "Ми вже добре посиділи і попили пивце" -- говорить цей веселий смайлік. Втім, може, і не пивце.
:-q -- "Перекур?".
X-) -- "Нічого не бачу".
:-x -- "Мовчу, мовчу...".
Ради і зауваження:
Щоб отримати, не перемикаючись на латиницю, смайли: :b :D (_)] і ^_^, скористайтеся наступним прийомом. Натисніть клавішу Alt і на додатковій цифровій розкладці (Numpad) введіть код символу, будь-яке число від 0 до 255, після чого відпустите Alt. При цьому важливо, щоб на клавіатурі горіла лампочка Numlock. Коди шуканих символів: D=68 ]=93, ^=94, b=98. Всю кодіровочную таблицю можна подивитися тут: mindprod.com/asciitab.html. Практика показала, що для економії часу або ніс, або очі зазвичай опускаються, в результаті отримуємо: :) ;) або -) =). Замість англійської p в смайле :p можна використовувати російський р. Змінюючи кількість ськобочек в усмішці, можна виразити глибину вашого стану. Скажімо, такий :-))) смайлік покаже, що вам дуже веселе, тоді як батьківський :-) зобразить просту усмішку. Це ж відноситься і до сумуючого смайлу :((( -- ну дуже вам тужливо! Трохи практики -- і через якийсь час ви і самі відчуєте, скільки дужок коли ставити. Такий (^_^) варіант по японській каноніку зображає чоловіка, жінка малюється так (^.^). Змінюючи кількість підкреслень в попередньому смайле, можна показати, що вашої радості просто немає меж! (^_____^). Акроніми часто набирають кирилицею: ІМХО, лол, бб, гг і тому подібне Якщо ви хочете, щоб ваші повідомлення ніхто не читав, пишіть на трансліте (тобто набирайте російський текст латиницею). Ще один спосіб викликати роздратування у співбесідника -- імітувати кирилицю за допомогою англійських букв і службових символів: Bbi2ji9igut 3to /7pocto у}|{acHo. Вигадуйте свої варіанти смайліков, наприклад, схрестивши східний і західний стиль, можна отримати X=(^-^)=X: "Я за тебе тримаю пальці хрестиком, друг!". Ніяких стандартів на смайли не немає, на один ви можете знайти десяток різних трактувань. Тому розумійте їх залежно від контексту.
Західний стиль компактний і зручний, до того ж має весь "джентльменський набір" емоцій, а тому заслужено користується найбільшою популярністю. Але у східного стилю є свої сильні сторони. Велику кількість японських ієрогліфів дає можливість створювати в тексті цілі картини. На жаль, помилуватися ними всіма не вийде, але ті, що не використовують хитромудрих символів японського алфавіту, знайшли широке розповсюдження і у нас.
Канонічні японські смайли будуються таким чином: круглі дужки ( ) обмежують особу, символи ^ ; або * використовуються для імітації очей, а _ і про -- для рота. Японські смайли мають свій характерний стиль, досить зручні і красиві, а тому сталі дуже популярні в народі. Розглянемо декілька прикладів.
(^_^) або ^_^ -- так на Сході виражають радість.
o_o -- "Что-что"? -- перепитує цей смайлік, підводячи брову.
(;_;) або (T-T) -- смайли, що плачуть, іноді навзрид.
$_$ -- коли в очах відбиваються великі гроші -- красивіший варіант західного $).
(@ @) -- "Ти здивував мене, приятель". Аналогічний західному =O.
(^o^) -- цей смайлік качається від сміху.
(^3^) -- а це поцілунок японський.
(*-*) -- задумливий смайл.
Закінчимо з основами і перейдемо до поглиблення знань. У відповідних підрозділах ви зможете побачити менш відомі і цікавіші екземпляри. Серед них зустрічаються і досить рідкісні, саме ними можна буде козиряти перед своїми друзями і знайомими. Наприкінці приведемо невеликий приклад, що демонструє переваги смайлової технології перед рутинним набиванням тексту. Типова ситуація: кінець важкого робочого дня, ви хочете покликати свого друга на пиво.
(_)] ? -- Ну що, по пивцю?
;'-))) -- "Я плакал'", він ще питає.
Так, скільки слів було написано дарма, скільки зайвого часу було витрачено! Але тепер все зміниться, і з новими знаннями ви можете сміливо уриватися в чати, форуми, канали IRC, посилати листи і SMS друзям, засипаючи їх незвичайними смайламі, економлячи свій час і вносячи різноманітність до вашого спілкування. А проявивши чуточку фантазії, ви можете виразити свої відчуття особливим, тільки вам властивим почерком.
Акроніми:
Акроніми, Acronyms -- вираз або слово, утворене від початкових букв. Ось достатньо докладний список акронімов, що виражають самі різні емоції, думки і відчуття.
IMO, IMHO [In My (Humble) Opinion] -- "На мою думку", хороше закінчення довгого вислову, який указує, що це просто ваша особиста думка, на яку має право кожна людина, і нікому не обов'язково сприймати це як істину в останній інстанції.
LOL [Laughing Out Loud] -- "Голосно сміюся" -- ваш співбесідник сказав щось смішне або абсурдне.
ROFL [Rolling On Floor Laughing] -- "Катаюся по підлозі і вмираю від сміху" -- ви почули щось ну дуже смішне або дуже дурне.
GG, GL, HF [Good Game, Good Luck, Have Fun] -- вислови, часто вживані в онлайнових битвах. Хорошої гри, успіху і веселості бажають три цих коротких поєднання.
BB [Bye Bye] -- "Щасливо!" -- зручна форма для того, щоб швидко попрощатися.
AKA [Also Known As] -- "Також відомий як" -- вираз застосовується, щоб вказати прізвисько людини.
ASAP [As Soon As Possible] -- "Якомога раніше" -- звичайна оптимістична обіцянка або ж строга вимога.
BTW [By The Way] -- "До речі" -- ви хочете перевести бесіду на потрібну тему, про яку як би ненавмисно тільки що пригадали.
FYA [For Your Amusement] -- "Щоб ти розважився" -- посилання, позначене так, вкаже на сайт, де ви зможете побачити щось веселе.
FYI [For Your Information] -- "Щоб ти це знав" -- корисна інформація, яку варто взяти до відома.
THX, TX, 10x [Thanks] або TY [Thank You] -- "Спасибі" -- звичайний вираз вдячності.
ЗИ, ЗИИ [PS PSS] -- колись комусь лінь було перемкнутися на англійську розкладку, і вираз PS (Post Scriptum) був набраний в такому загадковому вигляді, ледачих у нас багато, тому цей варіант прижився.
(_|_) -- песимістичний смайл, що відображає, що поділа у вас йдуть дуже погано.
>-(^_^)-< {ім'я} -- "дайте я вас міцніше обійму, мій дорогий або дорога".
~@ @~ ^ ~ \m/(^_^)\m/ -- цікаві японські смайли. Придивившись, легко побачити чоловічка в окулярах, пику і до болю рідний і знайомий образ, що примружилася.
o/ або \o/ -- чоловічок махає рукою або піднімає обидві руки з вітанням або проханням про допомогу.
=<">= або ><*.*>< -- відповідь на питання: "Чого немає в крабових паличках?".
:@) і (^(oo)^) і :8) -- ніф-ніф, Наф-наф і Нуф-нуф.
}|{ або })i({ -- просто метелики.
}:-) >:-) }:> -- бісик, символ FREEBSD.
8> -- пінгвін -- символ Linux.
Корисні посилання:
www.smiliesunlimited.com -- мабуть, один з кращих ресурсів, всі смайли розсортовані по категоріях і приведена більшість найвідоміших.
www.amigarealm.com/computing/knowledge/emoticons.htm, www.net-comber.com/emoticons.html -- дві величезні колекції для справжніх фанатів.
club.pep.ne.jp/~hiroette/en/facemarks/index.html, www2.tokai. or.jp/yuki/kaomoji/ -- хороші ресурси по японських смайлам. Тут можна побачити смайліки, які використовують ієрогліфи.
directory.google.com/Top/Arts/Visual_Arts/ASCII_Art/Smileys/, dir.yahoo.com/Arts/Visual_Arts/Computer_Generated/ASCII_Art/Emoticons/ -- пошукові системи Google і Yahoo! вже зібрали багато посилань на кращі смайловиє ресурси в свої каталоги, вам залишається тільки вибрати потрібний.
www.neora.ru/articles/full.php?art_id=14&cat_id=3, www.owene.narod.ru/smiles/textsmiles.html -- на жаль, ресурси Рунета дуже поступаються зарубіжним, тому звертатися до них варто тільки в тому випадку, якщо є проблеми з англійською мовою.